• bioquantcouple
  • Test

    Bioquant NS

Chudnutie

Informácie, ktoré sa dozviete u nás, nenahrádzajú lekársku liečbu. Ak ste chorí, alebo pociťujete závažnejšie problémy, vyhľadajte lekára.

Článok o chudnutí

Zdravým ľuďom sa schudnúť darí. Sú však ľudia, čo sa sťažujú, že priberajú aj z vody. Je to naozaj pravda, priberú aj z toho, čo vypijú. Obvykle sú to ľudia silnejší, majú aj viacero zdravotných problémov. Priberá sa aj z negatívnych myšlienok, zo stresu, z hormónov. Prečo je tomu tak? Vodu alebo tuky naozaj naviaže ich telo, lebo to potrebuje a tak kompenzuje niečo zlé. Je to potrebný ochranný mechanizmus. Hmotnosť je obranný mechanizmus. Ak sa telo musí brániť, priberáme. Ak je metabolizmus narušený a nefunguje správne, priberáme. Ak črevá, alebo krv, alebo celé vnútorné prostredie nie je v poriadku, musíme priberať. Ak ho nastavíme správnym smerom, budeme ho kontrolovať a v správnom smere ho aj udržíme, vtedy schudneme.

Chudnutie má svoje podmienky.

Základom chudnutia je mať počiatočný stav organizmu taký, aby nám telo dovolilo chudnúť. Teda je potrebné mať dobrý zdravotný stav, nemať v sebe kvasinky, huby alebo plesne, vírusy, baktérie, cítiť sa dobre a pri sile. CIeľom je nemať v sebe toxíny, kyseliny a metabolické odpady v takých koncentráciách, aby ich organizmus musel uskladňovať, ale naopak aby ich mohol kontrolovane rozpúšťať.

Ak tomu tak nie je, najprv musíme náš stav upraviť a dosiahnuť pH ranného moču na hodnotu najlepšie nad 7,5. Keďže krv musí mať pH 7,3-7,4, tak ak moč má 7,5, určite sme nemuseli vyčerpávať organizmus zasahovaním do jeho zásob. Ak máme pH 5, naopak sme určite zasiahli do svojich kostí, pokožky, pankreasu a iných alkalizujúcich zásob nášho tela. So zmenami však postupujte opatrne.

Počas chudnutia je dobré viesť si evidenciu.

Čo k chudnutiu treba:

• Zaveďte si denník. Píšte si hmotnosť každé ráno.
• Ak ste hypertonik, píšte si aj hodnotu krvného tlaku v pokoji. Najlepšie večer pri televízii.
• Ráno aj večer si merajte pH moču a zapisujte si ho. Kým sa nenaučíte alkalizovať, mineralizovať a správne hydratovať svoje telo. Kým sa nenaučíte, čo Vám pH dvíha a čo ho znižuje. Môžete si zapisovať aj denné množstvo čistej vody, ak pijete málo.
• Ak ste diabetik, kontrolujte si a zapisujte aj hodnotu glukózy ráno nalačno.

Zapisovanie vás donúti uvažovať nad tým, čo jete a pijete.

Je to prírodný zákon, že vaša hmotnosť nemôže poklesnúť, ak musíte viazať vodu a odpady v tele. A to treba zmeniť.

Metabolizmus toho, čo jete a pijete, je základom toho, čo sa do vášho tela dostáva cez črevá. Sú vaše črevá v poriadku a nemáte premnožené kandidy a baktérie? Nehnijú zbytky potravy v klkoch tenkého čreva? Je črevo dobre osídlené priateľskými baktériami? Tieto otázky sú pri chudnutí veľmi dôležité. Ak je tráviaci systém v poriadku, chudnete, metabolizmus sa napraví a imunita sa zvýši. Takáto kontrola stavu je možná aj pri analýze živej a suchej krvi.

Teda ak metabolizmus vášho tela kvôli vášmu životnému štýlu je pôdou množenia sa nepriateľských mikroorganizmov, vtedy sa vám schudnúť nepodarí. Vtedy mykotoxíny v krvnej plazme navodzujú zlý stav krvi, strácate silu, energiu a chuť. Signalizuje vám to pH ranného moču. Je nízke. Preto musíte urobiť kroky, aby ste pH kontrolovali a udržiavali na dostatočne vysokej úrovni aj počas procesu chudnutia. Pretože chudnutie znamená uvoľňovanie ďalšieho dodatočného objemu kyselín do vašej krvi a tie je potrebné eliminovať, neutralizovať a odstraňovať z tela jeho prirodzenými mechanizmami. Ak sa to naučíte, schudnete.

POČAS CHUDNUTIA

Aktivujte svoj metabolizmus a nasledujte tento program:

  • BIOquant® 2x denne 5mW, alebo prístroj ZAC 1-2x denne
  • Pohyb, postupne pridávajte aspoň chôdzu a predlžujte jej dobu
  • Detoxikácia náplasťami alebo prístrojom
  • Pitie alkalickej vody v dostatočnom množstve

Pite viac ako obyčajne. Pite niekoľko litrov vody denne. Ráno, keď vstanete, začnite prvým litrom, večer pred spaním vypite posledný liter. Celkovo pite toľko litrov vody, ako je výsledok podielu hmotnosť / 20. Ak vážite 80 kg, 4 litre vody denne sú Vaše minimum.

Zmeňte stravovacie návyky. Ak ste stále kyslý a pH ráno je nízke, alkalizujte sa viac. Dajte si urobiť analýzu živej a suchej krvi na mikroskope a nájdite príčinu. Analýzu krvi vám urobia partneri v centrách, ich zoznam nájdete tu. Keď budete mať pH nad 7,5, telo bude mať šancu doplniť vyčerpané zásoby alkálií, predovšetkým v kostiach. A Vy budete môcť chudnúť.

 

AKO TO  FUNGUJE:

BIOquant® aktivuje metabolizmus cez aktiváciu enzýmov, zlepšením reologických vlastností krvi, zlepšením antioxidačného systému vnútri buniek, aj pri peroxidovej oxidácii lipidov. Aktivuje enzýmy, ktoré štiepia tuky aj bielkoviny alebo karbohydráty. Znižuje tak koncentrácie tukov cirkulujúcich v krvi a začnú sa uvoľňovať z vašich zásob. Aktivuje imunitu a aktivitu bielych krviniek a potláča všetky druhy vírusov, baktérií, kvasiniek. Napomáha odkysleniu organizmu perfektnou reológiou krvi, zlepšenou priepustnosťou bunkových membrán a znižovaním CO2 v tkanivách. Ovplyvňuje odkyslenie cez pľúca, ale aj cez obličky, ktoré zlepšujú svoju funkciu a vylučovanie odpadov, toxínov a kyselín. Ak je infekcia príliš silná, treba BIOquantu® pomôcť doplnkovými prostriedkami a skrátiť čas neutralizácie prostredia tela a zbaviť sa vplyvov acidózy rýchlejšie.

Pite veľa vody, jedzte vyváženú stravu, pridajte viac čerstvej zeleniny a uberte kalorické, presladené aj premastené jedlá, ľahko cvičte, tak získate optimálne výsledky. Aj keď idete len na krátku prechádzku, je to lepšie ako sedieť pred televízorom. Len po troške pridávajte na chôdzi. Ide o to rozchodiť a naštartovať váš metabolizmus.

Pretože chudnutie predstavuje rozpúšťanie našich tukových zásob a množstva odpadov, čo sú vlastne naakumulované mastné kyseliny a toxíny a v nadbytku sa nachádzajúce látky v našom tele, program chudnutia by mala doprevádzať detoxikácia. Pite veľké množstvo vody a kontrolujte si pH ranného moču. Správna hodnota je nad 7. Ak máte nad 7,5, vaše telo môže dopĺňať zásoby alkálií a všetko ide ľahšie a lepšie.

Chudnutie podporíte detoxikačnými pomôckami - náplasťami alebo detoxikačnými prístrojmi, ktoré vám pomôžu zbaviť sa odpadov, ktoré vo vašom tele v konečnom dôsledku viažu vodu a tuky.

Skúsenosti používateľov Bioquantu

Máme užívateľov BIOquantu®, ktorí prvý polrok len naprávali s používaním prístroja svoj zdravotný stav a potom schudli aj 20 kg za ďalší rok. A dokonca bez cvičenia, len s jemnou kontrolou stravy. Máme ľudí, čo si nasadili BIOquant®, kontrolu pH a náplasti, a schudli za 2 týždne 4 až 5 kg. Tu ale pH pokleslo a chudnutie sa spomalilo, kým sa pH nevrátilo naspäť. Mali sme prípad človeka, ktorý za mesiac schudol aktívnym cvičením 10 kg, ale nehydratoval sa dostatočne, pH mu extrémne pokleslo, že aj pot, ktorý z neho pri cvičení tiekol, bol kyslý. Tento človek zostarol behom mesiaca pred očami o 10 rokov.

Preto pristupujte k svojmu telu síce kriticky, ako by to bolo telo vášho suseda, ale s láskou, lebo predsa len je vaše.

Prajeme vám veľa úspechov pri chudnutí podľa našich doporučení. Pri tejto metóde, ak budete používať aj naše lasery, nielen schudnete, ale upevní sa aj vaše zdravie, poklesne vám krvný tlak, hladina glukózy v krvi a budete viac vládať. Život sa vám opäť bude páčiť.

Problematiku zmeny stravovacích návykov sme tu nerozoberali, pri chudnutí je to to najťažšie. Ak by predchádzajúce opatrenia nestačili, potom sa musí pristúpiť aj ku kontrole energetickej bilancie človeka a jeho metabolizmu. Zvýšiť výdaj a znížiť príjem energie stravou.

František Kokoš, 05. 02. 2011