• bioquantcouple
  • Test

    Bioquant NS

Mladosť a krása

Mladá a krásna pleť je aj výsledkom vnútorného prostredia

krása a mladosťStalo sa aj, že zákazníčka, ktorá si kúpila žehličku na pleť, nebola spokojná s jej účinkami. Vysvetlil som jej, že krása pochádza zvnútra a závisí od jej vnútorného prostredia. Ohradila sa, že ona je predsa zdravá. Účinnosť žehličky na pleť naozaj závisí od nášho vnútorného prostredia. Ak je vnútorné prostredie zlé, telo nevie syntetizovať kolagén, elastín, hyalurón. Produkcia týchto látok neustále prebieha, no s rastúcim vekom sa spomaľuje. Príčina zatiaľ nie je jasná. Určite však platí, že každé naše zakolísanie počas života vedie napríklad ku prekysleniu organizmu. Každé pospájanie erytrocytov do retiazok, či formovanie najskôr fibrínu, neskôr krvných zrazenín a trombov, alebo extrémne silné opakované dráždenia vo forme vysokých koncentrácií škodlivín vedú k zhoršovaniu metabolizmu a k odklonu od perfektných vlastností krvi. Bunky, ktoré krv zásobujú živinami a kyslíkom, trpia hypoxiou alebo nedostatkom iných látok, ktoré potrebujeme. Bunky sa tak vo zvýšenej miere opotrebovávajú, hynú ich vnútorné časti. To vedie k starnutiu. Aj kumulácia odpadov v rôznych častiach tela, aj v pokožke, vedie k vizuálnemu prejavu starnutia. Na pokožke to vidíme, na iných orgánoch nie.

Vrásky môžu byť vyvolávané aj zmenami mimických svalov.

Nervové zakončenia na tvári sú súčasťou meridiánových dráh a tieto ich prepájajú s rôznymi orgánmi. A pokiaľ sú problémy tam, môžu sa prejaviť na tvári. Je to zmena pleti, ktorá sa deje počas nášho života. Pri príliš silnom prekyslení môže dochádzať k odbúravaniu látok ako kolagén, elastín a hyaluronan sodný z tela. V takom prípade ani konzumácia kolagénu ako doplnku stravy nepovedie k jeho zabudovaniu do pokožky, ak ho organizmus spotrebováva na iné účely. My však rozhodujeme o tom, či kolagén metabolizujeme alebo syntetizujeme. So vzhľadom pokožky tváre sa spájajú aj ochorenia pohybového aparátu, je tu spojitosť s účinkami prekyslenia.

Ak spravíme diétnu chybu, napríklad dlhodobo držíme hladovku, telo metabolizuje vlastné svaly. O metabolizme kostí vieme, že ich organizmus využíva na kompenzáciu v stave prekyslenia - kosti rednú. Choroby pohybového aparátu sú stále častejšie, transplantácie kĺbov sú už rutinnou záležitosťou. Ak dochádza k progresu týchto chorôb, vnútorné prostredie nie je dobré. Vtedy ani pokožka nevyzerá dobre.

Zdravá krv sa rovná zdravá pleť

krása a mladosťAk sa pozriete na človeka a jeho tvár je sivá, má veľmi zlú mikrocirkuláciu krvi. Tu je potrebné nasadiť BIOquant® ako prevenciu proti zhoršovaniu stavu. Ak sa krv zlepší, stav pokožky sa taktiež zlepší. Ak trpíme na vrásky, sme prekyslení, trpíme silnou acidózou alebo silným oxidačným stresom. Alebo môžeme mať iný závažný problém v tele. Akonáhle sa tento stav upraví, vzhľad sa zmení, vrásky viditeľne miznú. Ak teda upravíme vnútorné prostredie, meníme vzhľad tváre aj celej pokožky.

Pokožka a črevá so sebou súvisia

Čo sa týka metabolizmu, môže sa stať, že telo nevie absorbovať určité látky. V tomto procese je dôležité črevo a jeho mikroflóra. Ak sú v čreve premnožené patogénne baktérie a klky tenkého čreva nie sú v poriadku, živiny sa do tela nedostávajú tak, ako to telo potrebuje. V čreve sa teda krása začína. Ak sa tam začína zdravie, začína sa tam aj krása. Tým, čo si vkladáme do úst, rozhodujeme o zdraví aj o kráse.

Črevo je v podstate rúra stredom človeka a celý systém sa začína ústami a je ukončený konečníkom. Pokožka je vonkajší obal tela človeka. Tieto dva obaly sa spájajú na perách a análnom otvore. Takže pokožka je pokračovaním čreva z vonkajšej strany. Oboje je funkčné, ak je krv v poriadku. Oboma vrstvami absorbujeme smerom do tela  a vylučujeme smerom von z tela. Ak pokožka nevyzerá dobre, treba začať s črevom. Telo sa nachádza medzi oboma týmito obalmi. Všetko prepája krv a cievny systém poháňaný pumpou - srdcom a medzi týmito obalmi sa nachádzajú svaly, nervy, kosti, žľazy, orgány s rôznymi funkciami.

Zhoršovanie zdravotného stavu človeka začína v čreve. Všetci dýchame ten istý vzduch, pijeme tú istú vodu a 90% staršej populácie má rôzne zdravotné problémy. Príčina je v stravovaní a stave čriev, absorbcii živín, patologických mikroorganizmoch v črevách a toxínoch, ktoré produkujú.

Zhoršením stavu krvi sa zhoršuje aj stav čreva. Prečo? Lebo aj črevo je orgán, ktorý potrebuje perfektnú krv, ktorá mu všetko potrebné prináša a všetko zlé odnáša a ak krv nie je perfektná, trpí aj črevo. A tak vznikajú rôzne patológie. Bunky čreva nemajú taký prísun kyslíka aký potrebujú, odpadový plyn CO2 zakysľuje, lebo jeho odvod nebeží správnou cestou.

Ak sú na pokožke vyrážky, problém sa krvou preniesol z čreva aj na niektoré orgány. Telo sa nevie dostatočne detoxikovať, napr. obličky alebo pečeň už majú problémy, čo sa prejaví kumuláciou toxínov napr. na pokožke. Nikde inde to nie je tak viditeľné ako na pokožke.

Riešenie akéhokoľvek ochorenia by malo byť spojené s navodením stavu perfektnej krvi, perfektného čreva, perfektného vnútorného prostredia človeka, navodením podmienok pre stav zdravia.

Ak je tomu tak, vtedy vonkajšia starostlivosť o pleť už má zmysel. Vtedy Vaša kozmetika a prípravky budú mať efekt a Vaša krása bude vyžarovať zvnútra.

Pokúsil som sa jednoducho vysvetliť môj pohľad na krásu, na vrásky, na vzhľad pleti, jej výživu, pretože podstatná je výživa zvnútra a tá vonkajšia je len jej doplnkom. Tak ako sa staráme o svoju pleť, mali by sme sa starať aj o jej pokračovanie vo vnútri nášho tela a o celý náš tráviaci systém. To je základ krásy a dlhovekosti. Ak sme si naším nezodpovedným prístupom nakopili problémy v tele, potom navodenie stavu perfektnej krvi je základom, aby sme sa detoxikovali a uzdravili.

Doporučené produkty pre krásu a dlhovekosť:

  • BIOquant® - lasery na ožarovanie krvi.
  • Doplnky výživy ako Probiobalance, Acidobalance,  Imunobalance, Lyzin, Colostrum, Cleanbalance Yucca, enzýmy ako Enzymobalance, Serrapeptaza. Z božej lekárne máme Cordyceps, Reishi, Zelený jačmeň a pripravujeme ďalšie.
  • Prístroje na krásu ako žehličky na pleť - galvanoterapie, ultrazvukové terapie, fototerapie
  • Lasery na krásu ako Beauty laser
  • Kozmetika proti vráskam

Zabudli sme, aká dôležitá je naša krv a naše črevá. Krv je zrkadlom zdravia. V čreve sa zdravie začína. Mikrocirkulácia je naše druhé srdce. Vyzeráme tak, ako naša krv.

František Kokoš, 26. 2. 2011