Indikácie BIOquantu

Indikácie pre prístroj Bioquant

BIOquant NS je  zdravotnícka pomôcka  na fyzikálne ožarovanie krvi laserom s vlnovou dĺžkou svetla 650 nm v nosovej dutine. Aplikácia zlepšuje reologické vlastnosti krvi. Tým pôsobí preventívne proti vzniku srdcovocievnych a mozgovocievnych ochorení, zlepšuje celkový zdravotný stav a kondíciu organizmu. Môže sa používať aj u ľudí s rozvinutými mozgovocievnymi a srdcovocievnymi ochoreniami.

Technicky je to laser triedy 1, teda najbezpečnejší spomedzi laserových prístrojov. Má výkon 1-5mW, spojité alebo prerušované svetlo teda 100 rôznych prednastavených frekvencií. Od spojitého svetla až po 100 zábleskov za sekundu. Doba aplikácie sa tiež nastavuje od 1- 30minút. Má 16 prednastavených programov, ktoré postačuje používať na základe aplikácie svetla.

Základ: Liečba a prevencia srdcovo-cievnych a mozgovo-cievnych ochorení úpravou krvných vlastností (krvná reológia)

Laserové ožarovanie krvi s 650 nm svetlom môže priniesť efekty ako sú:

• Zlepšenie krvnej reológie a nižší odpor pri prúdení krvi.

Keď monochromatické fotóny s nízkou intenzitou ožarujú krv, zvyšuje sa flexibilita červených krviniek, tie sa od seba oddelia, vďaka čomu sú krvinky schopné prijať potrebné látky celým svojím povrchom.

• Vplyv na hladinu lipidov v krvi.

Hodnoty LDL cholesterolu a triglyceridov sa znižujú – „zlé tuky“(v prípade, že boli pred používaním prístroja zvýšené).

• Okysličenie organizmu.

Zlepšuje sa schopnosť červených krviniek okysličovať sa v  pľúcach a odstraňovať oxid uhličitý́ z tela, čo má pozitívny vplyv na všetky vnútorné orgány, metabolizmus a  zdravie. Je to dôležité pri nedostatočnom okysličení a prekrvení orgánov alebo tkanív.

• Nižšia pravdepodobnosť tvorby zrazenín v krvi.

Keď fotóny s  nízkou intenzitou ožiaria krv, aktivujú sa zložky, ktoré uvoľňujú cievne spazmy a tiež zložky, ktoré obmedzujú tvorbu trombov. Znižuje sa riziko vzniku krvných zrazenín v cievach, čím sa tiež redukuje riziko vzniku srdcového infarktu a mozgovocievnej príhody v dôsledku upchatia cievy.

• Stabilizácia krvného tlaku.

Krvný tlak sa môže normalizovať v dôsledku nižšej viskozity krvi a zlepšenia krvnej reológie.

• Prekrvenie mozgu.

Mozog potrebuje pre svoju správnu funkciu množstvo energie. Táto energia sa tvorí z glukózy za prítomnosti kyslíka. Krv s nižšou viskozitou a zlepšenou reológiou má všetky potrebné vlastnosti pre správne fungovanie mozgu a  vnútorných orgánov. Lepšie tiež odstraňuje odpadové látky z miesta pôvodu. Zlepšenie prekrvenia je dôležité najmä v súvislosti s hypoxiou a ischémiou, teda s nedostatočným okysličením tkanív a nedostatočným zásobovaním tkaniva alebo orgánu krvou.

• Zlepšenie mikrocirkulácie a krvného obehu v dolných končatinách.

Zlepšenie mikrocirkulácie je spôsobené lepšou krvnou reológiou a viskozitou, čo prináša zlepšenie prekrvenia tkanív. To sa vzťahuje na zlepšenie sprievodných ochorení diabetu alebo cievnych komplikácií spôsobených cukrovkou (diabetická mikroangiopatia) a  vredov predkolenia spôsobených zlou mikrocirkuláciou krvi. Zlepšené prekrvenie tkanív môže pomôcť pri akútnej a  chronickej bolesti spôsobenej nedokrvením končatín.

Comments

komentárový systém: Disqus

Obrázok

Obrázok

Zhrnutie

BIOquant® je registrovaná zdravotnícka pomôcka, ktorá reprezentuje metodiku s najväčším možným vplyvom na Vaše zdravie. Vhodný pre celú rodinu. Liečba a prevencia v jednom.